Самі робимо доріжки на дачі.

тротуар

Доріжки на дачі – суттєва, невід’ємна частина дачного дизайну. Вони повинні розташовуватися в обов’язкових місцях, забезпечуючи доступ в будь-який куточок ділянки, гармонійно вписуватися в загальне оформлення.

До того, як приступити до роботи, сплануйте місця їх раціонального розміщення. Для цього деякий час побродіть по ділянці без доріжок. На план землеволодіння нанесіть всі наявні споруди та позначте ті лінії, де стежки були найбільш явними. Проведіть оцінку отриманого результату: позначте ділянку для розміщення центрального газону (доріжка проходить поруч, а не через нього), не залиште без підходу ні єдину споруду. Коли підсумковий план готовий і схвалений усіма домочадцями, можете братися за роботу. З матеріалів для виготовлення доріжок оберіть тротуарну плитку (чималий вибір на будь будівельної базі), головну ж автомобільну дорогу забетонувати.

Візьміть до уваги, що як окреме будівництво, ремонт або будівництво котеджів під ключ вимагає надійного, чесного та кваліфікованого підрядчика, щоб усі роботи проходили в строк і якісно.

Починайте роботу, розмітьте стежки по схемі, викопайте траншеї глибиною біля 0,15 м. Траншеї необхідно засипати щебенем на глибину 8-10 см, другий шар – пісок, який зволожити і ретельно розрівняти. Поверх можна класти плитку, зверху посипайте немокрим піском, який потім треба ретельно змести в щілини. Для декорування доріжок замість піску в щілини можна укласти землю, завчасно додавши насіння різних трав. Трава-мурава зійде і вийде дуже красиво. Плитку на доріжки, по яких ви найбільше всього ходите, покладіть на шар бетону, до пригладу можна глянути на сайті https://www.vash-dvir.in.ua/. Ось і зробили доріжки!

Приступаємо до бетонування центральної доріжки. Траншею для неї також викопуємо осадкою 15 см, засипаємо щебенем приблизно на десять см, утрамбовує і встановлюємо опалубку. Ну, а далі найважче – потрібно місити бетон і заливати доріжку. При заливанні не забудьте про гідроуклон (приблизно 2 градуси), щоб талі води і дощ просторо стікали на землю. Якщо знайдете будівельний змішувач, здорово полегшите своє життя. Вирівняну, ще не зовсім кам’яну поверхню посипте вологою тирсою, на підлогу тижні закрийте будь-якою тканиною або целофаном. Після цього потрібно акуратно проместі поверхня доріжки – і все готово.

Ваша ділянку превтілиться: газонна трава, півонії та троянди, відмінний сад, доріжки виглядають природно і розташувалися там, де треба …. Одна порада: така нелегка робота не всім по плечу, ви цілком можете довірити її професіоналам.