Опалення будинків.

тепло

Опалення будинків вважається хорошим, коли в результаті його підтримується рівномірна температура повітря в приміщенні з коливаннями по горизонталі (від зовнішньої до внутрішньої стіни) до 2 ° С і по вертикалі (від підлоги до стелі) до 3 ° С.

Рівномірність температури до певної міри залежить від того, наскільки добре підігнані вікна, двері, дошки або плитки підлоги.

Найбільш відповідною температурою приміщення слід вважати температуру близько +18 ° С. Більш висока температура повітря розпещує, розслабляє.

Опалення буває центральне і місцеве. Організувати ж опалення великих територій не завжди під силу багатьом так як це не з дешевих занять і вимагає істотних капіталовкладень, але для цього можна використовувати лізинг котелень, за цією системою працює наприклад «АРТ Інжиніринг» яка дає можливість оренди обладнання на певний термін з наступним викупом , що не так обтяжує гаманець.

Найбільш досконалим є центральне водяне опалення. Як показує сама назва, в цьому опаленні теплоносієм є вода. Коли теплоносієм є пара, то опалення називається паровим. Парове опалення в даний час майже не застосовується, тому що температура радіаторів при паровому опаленні занадто велика, і на них відбувається підгоряння пилу, яка завжди в певній кількості може осідати на радіаторах. Підгорання пилу викликає неприємне самопочуття і головний біль.

Водяне опалення має ряд переваг:

1) створює рівномірну температуру в приміщенні протягом доби;

2) є регульованим;

3) не забруднює приміщення, як це буває при топці печей;

4) економічно;

5) не дає чаду;

6) найбільш безпечно в пожежному відношенні.

Система водяного опалення складається з водогрійного котла, мережі труб і нагрівальних приладів. Вода, нагріваючись в казані, змінює свою питому вагу (легшає), завдяки чому піднімається по трубах, надходить в радіатори, віддає тепло в кімнату і по відводить трубах йде назад в котел.